SiTIME SIT9002AI-28H18SK
SIT9002AI-28H18SK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-28H18SK
Datasheet Download
SIT9002AI-28H18SK.pdf
Availability of SIT9002AI-28H18SK
QUANTITY
SIT9002AI-28H18SK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-28H18SK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-28H18SK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVDS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-28H18SK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-28H18SK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-28H18SK Details Description
Related parts for SIT9002AI-28H18SK
IC EEPROM 16KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 35A DPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600 datasheet.pdf
RES 375 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
CAP POLY 1.5UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
THRU SPLICE SAPR110F140O G datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf