SiTIME SIT9002AI-28N33DD
SIT9002AI-28N33DD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-28N33DD
Datasheet Download
SIT9002AI-28N33DD.pdf
Availability of SIT9002AI-28N33DD
QUANTITY
SIT9002AI-28N33DD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-28N33DD
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-28N33DD
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)85mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-28N33DD
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-28N33DD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-28N33DD Details Description
Related parts for SIT9002AI-28N33DD
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ R-SMA BLACK 3" datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 40A 0.48 MOHM datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=500FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
PHOTOVOLTAIC CF 80A NON-INDICATI datasheet.pdf