SiTIME SIT9002AI-33N18DB
SIT9002AI-33N18DB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-33N18DB
Datasheet Download
SIT9002AI-33N18DB.pdf
Availability of SIT9002AI-33N18DB
QUANTITY
SIT9002AI-33N18DB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-33N18DB
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-33N18DB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-33N18DB
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-33N18DB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-33N18DB Details Description
Related parts for SIT9002AI-33N18DB
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC HI TEMP 2M datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE 28-SOIC datasheet.pdf
CONN DB15 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
DISPLAY ALLNGAP SGL DIGIT SMD datasheet.pdf
ADAPTER PLATE LMD300 PLASTIC datasheet.pdf
DIODE MODULE 2KV MAGN-A-PAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1206 datasheet.pdf