| Internal Part Number | EIS-SIT9002AI-33N18DO | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Programmable Oscillators | |
| Series | SiT9002 | |
| Packaging | Bulk | |
| Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) | |
| Available Frequency Range | 1MHz ~ 220MHz | |
| Function | - | |
| Output | CML | |
| Voltage - Supply | 1.8V | |
| Frequency Stability | ±50ppm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Spread Spectrum Bandwidth | -0.50%, Down Spread | |
| Current - Supply (Max) | 51mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | |