SiTIME SIT9002AI-33N25DQ
SIT9002AI-33N25DQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-33N25DQ
Datasheet Download
SIT9002AI-33N25DQ.pdf
Availability of SIT9002AI-33N25DQ
QUANTITY
SIT9002AI-33N25DQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-33N25DQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-33N25DQ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-33N25DQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-33N25DQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-33N25DQ Details Description
Related parts for SIT9002AI-33N25DQ
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 4700PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC SERIALIZER PROG 48-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.1A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 1KA ENCASED datasheet.pdf