SiTIME SIT9002AI-33N25EO
SIT9002AI-33N25EO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-33N25EO
Datasheet Download
SIT9002AI-33N25EO.pdf
Availability of SIT9002AI-33N25EO
QUANTITY
SIT9002AI-33N25EO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-33N25EO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-33N25EO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-33N25EO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-33N25EO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-33N25EO Details Description
Related parts for SIT9002AI-33N25EO
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
SIGNL HEADER 5MOD 5ROW PRESS FIT datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES .2 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 WM WHT 3800K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf