SiTIME SIT9002AI-38N18SG
SIT9002AI-38N18SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-38N18SG
Datasheet Download
SIT9002AI-38N18SG.pdf
Availability of SIT9002AI-38N18SG
QUANTITY
SIT9002AI-38N18SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-38N18SG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-38N18SG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputCML
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-38N18SG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-38N18SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-38N18SG Details Description
Related parts for SIT9002AI-38N18SG
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
LED 3MM SUPER RED DIFF PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FILTER FUSED 6A FASTON datasheet.pdf
VERTICAL, EXT MOUNT, N/C, 25VA datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC datasheet.pdf
CAP 4.7 UF 20% 16 V datasheet.pdf