SiTIME SIT9002AI-38N33ED
SIT9002AI-38N33ED picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-38N33ED
Datasheet Download
SIT9002AI-38N33ED.pdf
Availability of SIT9002AI-38N33ED
QUANTITY
SIT9002AI-38N33ED Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-38N33ED
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-38N33ED
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCML
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-38N33ED
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-38N33ED Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-38N33ED Details Description
Related parts for SIT9002AI-38N33ED
CONV DC/DC OPEN FRAME 2V OUT 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC 16BIT REGIST TXRX 56-SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES 59.0 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf