SiTIME SIT9002AI-43H33DO
SIT9002AI-43H33DO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-43H33DO
Datasheet Download
SIT9002AI-43H33DO.pdf
Availability of SIT9002AI-43H33DO
QUANTITY
SIT9002AI-43H33DO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-43H33DO
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-43H33DO
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-43H33DO
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-43H33DO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-43H33DO Details Description
Related parts for SIT9002AI-43H33DO
IC MPU EP7 90MHZ 208LQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 40 POS 2MM datasheet.pdf
TVS DIODE 3.5VWM SMD3 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 10A 250VAC NON STD NORM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50MA 240VAC ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf