SiTIME SIT9002AI-43N25DG
SIT9002AI-43N25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-43N25DG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-43N25DG.pdf
Availability of SIT9002AI-43N25DG
QUANTITY
SIT9002AI-43N25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-43N25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-43N25DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-43N25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-43N25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-43N25DG Details Description
Related parts for SIT9002AI-43N25DG
IC COMP R-R I/O SGL 3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 19SIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
OSC MEMS 7.6800MHZ CMOS SMD datasheet.pdf