SiTIME SIT9002AI-48N25SX
SIT9002AI-48N25SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-48N25SX
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-48N25SX.pdf
Availability of SIT9002AI-48N25SX
QUANTITY
SIT9002AI-48N25SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-48N25SX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-48N25SX
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-48N25SX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-48N25SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-48N25SX Details Description
Related parts for SIT9002AI-48N25SX
CONN FPC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL LVPECL 10MSOP datasheet.pdf
IC MCU USB EZ FX1 16KB 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 43000UF 150V SCREW datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK BUS BAR 40MM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 180MA 3.17 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf