SiTIME SIT9003AI-1-28EQ
SIT9003AI-1-28EQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-1-28EQ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-1-28EQ.pdf
Availability of SIT9003AI-1-28EQ
QUANTITY
SIT9003AI-1-28EQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-1-28EQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-1-28EQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-1-28EQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-1-28EQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-1-28EQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-1-28EQ
IC VREF SHUNT 5V SOT23 datasheet.pdf
ID CAB.NET.24V-B-US CAB U.S.PLUG datasheet.pdf
RES SMD 47.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf