SiTIME SIT9003AI-1-33EO
SIT9003AI-1-33EO picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-1-33EO
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9003AI-1-33EO.pdf
Availability of SIT9003AI-1-33EO
QUANTITY
SIT9003AI-1-33EO Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-1-33EO
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-1-33EO
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-1-33EO
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-1-33EO Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-1-33EO Details Description
Related parts for SIT9003AI-1-33EO
CAP CER 150PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SENS RELAY-OUT 3M RETRO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 195A D2PAK datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
BKWY HDR 30 SAU 20POS datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf