SiTIME SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 45.000MHZ SMD
Datasheet Download
SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y.pdf
Availability of SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
QUANTITY
SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT9003
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency45MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)0.8µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
Related LinksSIT9003AI-13-, SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y Details Description
Related parts for SIT9003AI-13-18DQ-45.00000Y
CAP CER 390PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 BLACK 200' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
ADAPTER SMA F/M/F 'T' ADAPTER datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf