SiTIME SIT9003AI-2-18DB
SIT9003AI-2-18DB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-18DB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-18DB.pdf
Availability of SIT9003AI-2-18DB
QUANTITY
SIT9003AI-2-18DB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-18DB
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-18DB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)3.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)0.8µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-18DB
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-18DB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-18DB Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-18DB
IC CONV A/D 2-CH 12-BIT 48-TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA datasheet.pdf
LONG DIST REFL 3M 12/24VDC datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
AXL E S3 DI8 DO8 M12 6M datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 3500K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
LD 4MM STK P-P SILC .75 200CM BL datasheet.pdf