SiTIME SIT9003AI-2-25SB
SIT9003AI-2-25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-25SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-25SB.pdf
Availability of SIT9003AI-2-25SB
QUANTITY
SIT9003AI-2-25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-25SB
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-25SB
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-25SB
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-25SB Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-25SB
CABLE IEEE1394 FIREWIRE 9POS 6' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 250KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VAC 2200 PC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 6.5A 16 MOHM SMD datasheet.pdf