SiTIME SIT9003AI-2-25SD
SIT9003AI-2-25SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-25SD
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-25SD.pdf
Availability of SIT9003AI-2-25SD
QUANTITY
SIT9003AI-2-25SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-25SD
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-25SD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-25SD
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-25SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-25SD Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-25SD
IDC CABLE - CKR14G/AE14G/CKR14G datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .060" datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 4PIN BLACK/GOLD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .229M 21POS datasheet.pdf
SWITCH PIN PLNGR SPST-NC 16A QC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 5000' datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 34.8K OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
LED COB 4000K 80CRI 36V SMD datasheet.pdf
220000UF 25V 90X146MM 85C 20000H datasheet.pdf