SiTIME SIT9003AI-2-25SD
SIT9003AI-2-25SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-2-25SD
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-2-25SD.pdf
Availability of SIT9003AI-2-25SD
QUANTITY
SIT9003AI-2-25SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-2-25SD
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-2-25SD
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-2-25SD
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-2-25SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-2-25SD Details Description
Related parts for SIT9003AI-2-25SD
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM T/H datasheet.pdf
FUSE ADAPTOR KIT 400A TYPE T datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
SOCKET RELAY 4P 24VDC TRACK MT datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V C0G 0603 datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 49 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf