SiTIME SIT9003AI-3-25EB
SIT9003AI-3-25EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-3-25EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9003AI-3-25EB.pdf
Availability of SIT9003AI-3-25EB
QUANTITY
SIT9003AI-3-25EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-3-25EB
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-3-25EB
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-3-25EB
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-3-25EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-3-25EB Details Description
Related parts for SIT9003AI-3-25EB
RELAY SSR 25A 480VAC DC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 545MA 600 MOHM datasheet.pdf
SWITCH DIP EXT RCKR SEAL 7POS TH datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" YEL JACKS NI datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf