SiTIME SIT9003AI-3-28SB
SIT9003AI-3-28SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-3-28SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-3-28SB.pdf
Availability of SIT9003AI-3-28SB
QUANTITY
SIT9003AI-3-28SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-3-28SB
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-3-28SB
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-3-28SB
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-3-28SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-3-28SB Details Description
Related parts for SIT9003AI-3-28SB
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY .100 10POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 21.8A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf