SiTIME SIT9003AI-3-28SD
SIT9003AI-3-28SD picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-3-28SD
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-3-28SD.pdf
Availability of SIT9003AI-3-28SD
QUANTITY
SIT9003AI-3-28SD Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-3-28SD
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-3-28SD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-3-28SD
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-3-28SD Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-3-28SD Details Description
Related parts for SIT9003AI-3-28SD
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CARD CAGE KIT W/PLSTC SCREW-IN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS 5.08MM datasheet.pdf
BKWY HEADER TIN 30POS R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO41 datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 5W SMBG datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf