SiTIME SIT9003AI-8-28SQ
SIT9003AI-8-28SQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-8-28SQ
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-8-28SQ.pdf
Availability of SIT9003AI-8-28SQ
QUANTITY
SIT9003AI-8-28SQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-8-28SQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-8-28SQ
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)4.1mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)2.2µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-8-28SQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-8-28SQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-8-28SQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-8-28SQ
DSUB CABLE - CMP37G/AE37G/CFP37G datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf