SiTIME SIT9120AC-1C-25S
SIT9120AC-1C-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AC-1C-25S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9120AC-1C-25S.pdf
Availability of SIT9120AC-1C-25S
QUANTITY
SIT9120AC-1C-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AC-1C-25S
Internal Part NumberEIS-SIT9120AC-1C-25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9120
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range25MHz ~ 212.5MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AC-1C-25S
Related LinksSIT9120A, SIT9120AC-1C-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AC-1C-25S Details Description
Related parts for SIT9120AC-1C-25S
CONN SPRING 4POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 21POS 1MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CARD GUIDE ANTISTAT 3X0.078 BLK datasheet.pdf
M12-RUNDSTECKVERBINDER STI+BU datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
RES 6.2M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf