SiTIME SIT9120AC-2B-25E
SIT9120AC-2B-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AC-2B-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9120AC-2B-25E.pdf
Availability of SIT9120AC-2B-25E
QUANTITY
SIT9120AC-2B-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AC-2B-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9120AC-2B-25E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9120
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range25MHz ~ 212.5MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AC-2B-25E
Related LinksSIT9120A, SIT9120AC-2B-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AC-2B-25E Details Description
Related parts for SIT9120AC-2B-25E
CONN RCPT 68POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AUDIO SOCKET 2.5MM 2P PCB datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NCP1653 datasheet.pdf
17 SIL MALE HORIZ CONN F/LOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
ANTENNA OMNI DIREC 2.4GHZ SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 10DB 50 OHM 0404 datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
22UF 25V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf