SiTIME SIT9120AC-2B-25E
SIT9120AC-2B-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AC-2B-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9120AC-2B-25E.pdf
Availability of SIT9120AC-2B-25E
QUANTITY
SIT9120AC-2B-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AC-2B-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9120AC-2B-25E
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9120
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range25MHz ~ 212.5MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AC-2B-25E
Related LinksSIT9120A, SIT9120AC-2B-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AC-2B-25E Details Description
Related parts for SIT9120AC-2B-25E
CAP TANT 4.7UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10SON datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 36LGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 70MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 23A D2PAK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf