SiTIME SIT9120AI-1C-25E
SIT9120AI-1C-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AI-1C-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9120AI-1C-25E.pdf
Availability of SIT9120AI-1C-25E
QUANTITY
SIT9120AI-1C-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AI-1C-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9120AI-1C-25E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9120
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range25MHz ~ 212.5MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AI-1C-25E
Related LinksSIT9120A, SIT9120AI-1C-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AI-1C-25E Details Description
Related parts for SIT9120AI-1C-25E
IC TRANSCEIVER 8BIT 24QSOP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ TSOT23 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 16USMD datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
3M 5559 2MM-DISCS 100/PACK datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DVR QUAD FLT PROT PERF 16DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LED ARRAY 1000LM NEUTRAL WHITE datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 180D A/T datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf