SiTIME SIT9120AI-2D-25S
SIT9120AI-2D-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT9120AI-2D-25S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9120AI-2D-25S.pdf
Availability of SIT9120AI-2D-25S
QUANTITY
SIT9120AI-2D-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9120AI-2D-25S
Internal Part NumberEIS-SIT9120AI-2D-25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9120
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range25MHz ~ 212.5MHz
FunctionStandby
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9120AI-2D-25S
Related LinksSIT9120A, SIT9120AI-2D-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9120AI-2D-25S Details Description
Related parts for SIT9120AI-2D-25S
IC REG BST SEPIC INV ADJ 8VSSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 2500 OHM 50MA 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
C/A, MT-RJ TO SC DUPLEX XG FI datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES 410 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf