SiTIME SIT9121AI-1C-25E
SIT9121AI-1C-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9121AI-1C-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9121AI-1C-25E.pdf
Availability of SIT9121AI-1C-25E
QUANTITY
SIT9121AI-1C-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9121AI-1C-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9121AI-1C-25E
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9121
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9121AI-1C-25E
Related LinksSIT9121A, SIT9121AI-1C-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9121AI-1C-25E Details Description
Related parts for SIT9121AI-1C-25E
HEAT SHRINK BLACK 3/32" X 4' datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
FIREFLEX TUBING 0.50" BLK 100' datasheet.pdf
IC FPGA SOC 150K LUTS 1152FCBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PIN datasheet.pdf