SiTIME SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
SIT9121AI-1D3-33E133.330000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SIT9121AI-1D3-33E133.330000X.pdf
Availability of SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SIT9121AI-1D3-33E133.330000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
Internal Part NumberEIS-SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT9121
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)69mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
Related LinksSIT9121AI-1D3-, SIT9121AI-1D3-33E133.330000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9121AI-1D3-33E133.330000X Details Description
Related parts for SIT9121AI-1D3-33E133.330000X
IDC CABLE - MKR16A/MC16M/MKR16A datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.26M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf