SiTIME SIT9122AC-1B-33E
SIT9122AC-1B-33E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AC-1B-33E
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT9122AC-1B-33E.pdf
Availability of SIT9122AC-1B-33E
QUANTITY
SIT9122AC-1B-33E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AC-1B-33E
Internal Part NumberEIS-SIT9122AC-1B-33E
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AC-1B-33E
Related LinksSIT9122A, SIT9122AC-1B-33E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AC-1B-33E Details Description
Related parts for SIT9122AC-1B-33E
IND DELAY LINE 4.9NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 410MA 1.67 OHM datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 3/4 BLACK datasheet.pdf
15+15 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT MATE-N-LOCK datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
JUMPER LOW PRO DUAL MULTI datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 35POS THRUHL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf