SiTIME SIT9122AC-1C-25E
SIT9122AC-1C-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AC-1C-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9122AC-1C-25E.pdf
Availability of SIT9122AC-1C-25E
QUANTITY
SIT9122AC-1C-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AC-1C-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9122AC-1C-25E
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AC-1C-25E
Related LinksSIT9122A, SIT9122AC-1C-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AC-1C-25E Details Description
Related parts for SIT9122AC-1C-25E
MOSFET N-CH 60V 17A TO-220AB datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH SELECTOR ILLUM WHT/MET datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 69.7VC DO201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf