SiTIME SIT9122AC-1C-25S
SIT9122AC-1C-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AC-1C-25S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9122AC-1C-25S.pdf
Availability of SIT9122AC-1C-25S
QUANTITY
SIT9122AC-1C-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AC-1C-25S
Internal Part NumberEIS-SIT9122AC-1C-25S
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionStandby
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AC-1C-25S
Related LinksSIT9122A, SIT9122AC-1C-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AC-1C-25S Details Description
Related parts for SIT9122AC-1C-25S
FIXED IND 820UH 81MA 15.1 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 2008 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WLCL-2N HEAD LEVER datasheet.pdf
VARISTOR 675V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.6A SOT-25 datasheet.pdf