SiTIME SIT9122AI-1C-25E
SIT9122AI-1C-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AI-1C-25E
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9122AI-1C-25E.pdf
Availability of SIT9122AI-1C-25E
QUANTITY
SIT9122AI-1C-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AI-1C-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9122AI-1C-25E
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AI-1C-25E
Related LinksSIT9122A, SIT9122AI-1C-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AI-1C-25E Details Description
Related parts for SIT9122AI-1C-25E
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V 1111 datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 10A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf