SiTIME SIT9122AI-2D-25E
SIT9122AI-2D-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT9122AI-2D-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9122AI-2D-25E.pdf
Availability of SIT9122AI-2D-25E
QUANTITY
SIT9122AI-2D-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9122AI-2D-25E
Internal Part NumberEIS-SIT9122AI-2D-25E
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9122
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9122AI-2D-25E
Related LinksSIT9122A, SIT9122AI-2D-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9122AI-2D-25E Details Description
Related parts for SIT9122AI-2D-25E
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7MM HORZ 4POS PCB datasheet.pdf
OSC XO 19.531MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC MCU ARM 128K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf