3M SJA7501-2-50-BLACK
SJA7501-2-50-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
SJA7501-2-50-BLACK
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
LOOP BLACK 2" X 50YD X 0.12"
Datasheet Download
SJA7501-2-50-BLACK.pdf
Availability of SJA7501-2-50-BLACK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SJA7501-2-50-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of SJA7501-2-50-BLACK
Internal Part NumberEIS-SJA7501-2-50-BLACK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesSJA7501
PackagingRoll
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Loop Strip
Bundle DiameterVariable
Length150' (45.7m)
Width2.000" (50.80mm)
Mounting TypeAdhesive
Tensile Strength-
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJA7501-2-50-BLACK
Related LinksSJA7501-2, SJA7501-2-50-BLACK Datasheet, 3M Distributor
SJA7501-2-50-BLACK Details Description
Related parts for SJA7501-2-50-BLACK
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 200MM 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
INSERT TOOL IMPEL 6X12 DC 3MM datasheet.pdf