Amphenol Pcd SJM000101
SJM000101 picture photo
Mfg. Part Number
SJM000101
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
DISTRIBUTION SOCKET JUNCTION MOD
Datasheet Download
SJM000101.pdf
Availability of SJM000101
QUANTITY
SJM000101 Order Process
Ship out your order
Specifications of SJM000101
Internal Part NumberEIS-SJM000101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesSJM
TypeSocket Block
Contact Size12 (2), 16 (6)
Module Capacity8
Size / Dimension1.020" L x 0.672" W x 1.047" H (25.91mm x 17.07mm x 26.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJM000101
Related LinksSJM0, SJM000101 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SJM000101 Details Description
Related parts for SJM000101
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 1-1/8" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
TG2030 SHEET 300X300X0.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 450 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf