Amphenol Pcd SJM012100
SJM012100 picture photo
Mfg. Part Number
SJM012100
Manufacturer
Product Category
Terminal Junction Systems
Brief Description
SIZE 12, SOCKET JUNCTION MODULE,
Datasheet Download
SJM012100.pdf
Availability of SJM012100
QUANTITY
SJM012100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SJM012100
Internal Part NumberEIS-SJM012100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Junction Systems
SeriesSJM
TypeSocket Block
Contact Size12
Module Capacity6
Size / Dimension1.020" L x 0.672" W x 1.047" H (25.91mm x 17.07mm x 26.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJM012100
Related LinksSJM0, SJM012100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SJM012100 Details Description
Related parts for SJM012100
CONN HOUSING 12POS .100 DUAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 0804 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 10.16MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 4.5A Lighting 9-SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf