Amphenol Pcd SJM016100
SJM016100 picture photo
Mfg. Part Number
SJM016100
Brief Description
SIZE 16, SOCKET JUNCTION MODULE,
Datasheet Download
SJM016100.pdf
Availability of SJM016100
QUANTITY
SJM016100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SJM016100
Internal Part NumberEIS-SJM016100
TypeSocket Block
Contact Size16
Module Capacity6
Size / Dimension0.672" L x 0.510" W x 0.920" H (17.07mm x 12.95mm x 23.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJM016100
Related LinksSJM0, SJM016100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SJM016100 Details Description
Related parts for SJM016100
TIE 304 ST/STEEL 100LB 33" datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DAUGHTER CARD 9S12XS 80-QFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf