3M SJP7401-1-50-BLACK
SJP7401-1-50-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
SJP7401-1-50-BLACK
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
LOOP BLACK 1" X 50YD X 0.11"
Datasheet Download
SJP7401-1-50-BLACK.pdf
Availability of SJP7401-1-50-BLACK
QUANTITY
SJP7401-1-50-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of SJP7401-1-50-BLACK
Internal Part NumberEIS-SJP7401-1-50-BLACK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product3M - 3M™ Hook and Loop* and Dual Lock™ Reclosable Fasteners
Standard Package20
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesSJP7401
PackagingRoll
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Loop Strip
Bundle DiameterVariable
Length150' (45.7m)
Width1.000" (25.40mm)
Mounting TypeSew On
Tensile Strength-
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SJP7401-1-50-BLACK
Related LinksSJP7401-1, SJP7401-1-50-BLACK Datasheet, 3M Distributor
SJP7401-1-50-BLACK Details Description
Related parts for SJP7401-1-50-BLACK
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 31POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 300MA 400VIMP SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTO HORIZ BGS 100MM PNP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
3 PH N4K POWER ANALYZER W/42BP datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf