C&K Components SK24D07G3
SK24D07G3 picture photo
Mfg. Part Number
SK24D07G3
Manufacturer
Product Category
Slide Switches
Brief Description
SWITCH SLIDE
Datasheet Download
SK24D07G3.pdf
Availability of SK24D07G3
QUANTITY
SK24D07G3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SK24D07G3
Internal Part NumberEIS-SK24D07G3
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package280
Category Switches
FamilySlide Switches
SeriesSK, COMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SK24D07G3
Related LinksSK24, SK24D07G3 Datasheet, C&K Components Distributor
SK24D07G3 Details Description
Related parts for SK24D07G3
CAP CER 2700PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 0.8 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PCB TRANSITION CONNECTOR .100" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
YOKE ETD 59 X 31 X 22 datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf