Littelfuse SL1003A400RF
SL1003A400RF picture photo
Mfg. Part Number
SL1003A400RF
Brief Description
GDT 400V 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
SL1003A400RF.pdf
Availability of SL1003A400RF
QUANTITY
SL1003A400RF Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1003A400RF
Internal Part NumberEIS-SL1003A400RF
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1003A
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)400V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortYes
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder, 3 Lead (Radial Bend)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1003A400RF
Related LinksSL1003, SL1003A400RF Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1003A400RF Details Description
Related parts for SL1003A400RF
BATTERY PK S-HD 12.0V C SZ ZINC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2GKN/50 AR UC datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
SWITCH SPDT 4A AT 28 VDC datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/1GN datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
DIN-POWER MH00+7MS-3 0C1-2-V1 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/E datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 3MM RND 5MM datasheet.pdf