Littelfuse SL1003A450C
SL1003A450C picture photo
Mfg. Part Number
SL1003A450C
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 450V 10KA
Datasheet Download
SL1003A450C.pdf
Availability of SL1003A450C
QUANTITY
SL1003A450C Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1003A450C
Internal Part NumberEIS-SL1003A450C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1003A
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)450V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead, 3 Terminal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1003A450C
Related LinksSL100, SL1003A450C Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1003A450C Details Description
Related parts for SL1003A450C
IC OPAMP JFET 4MHZ 14SO datasheet.pdf
RELAY SSR 125A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5821 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO263-3 datasheet.pdf
CA 62.5 12F OFNP MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 57POS datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf