Littelfuse SL1021A145RF
SL1021A145RF picture photo
Mfg. Part Number
SL1021A145RF
Brief Description
GDT 145V 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
SL1021A145RF.pdf
Availability of SL1021A145RF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SL1021A145RF Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1021A145RF
Internal Part NumberEIS-SL1021A145RF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1021A
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)145V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1021A145RF
Related LinksSL1021, SL1021A145RF Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1021A145RF Details Description
Related parts for SL1021A145RF
DIODE ZENER 3.9V 1W MELF datasheet.pdf
IC REG TXRX HS DIFF 8BIT 64TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D CORE DBL CHOKE 3.3MH 4.6A VER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SF 4/12 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP DE, AFS 2, datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
33000UF 10V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf