Littelfuse SL1021A200RF
SL1021A200RF picture photo
Mfg. Part Number
SL1021A200RF
Brief Description
GDT 200V 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
SL1021A200RF.pdf
Availability of SL1021A200RF
QUANTITY
SL1021A200RF Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1021A200RF
Internal Part NumberEIS-SL1021A200RF
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesSL1021A
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)200V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1021A200RF
Related LinksSL1021, SL1021A200RF Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1021A200RF Details Description
Related parts for SL1021A200RF
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK PVDF 3/32" X 4' BLK datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC DUP datasheet.pdf
SNSW 5A NCBL FLTPB datasheet.pdf
PTC RESETTABLE SMD 1812 13V .75A datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf