Littelfuse SL1024B450R
SL1024B450R picture photo
Mfg. Part Number
SL1024B450R
Brief Description
GDT 450V 20KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1024B450R.pdf
Availability of SL1024B450R
QUANTITY
SL1024B450R Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1024B450R
Internal Part NumberEIS-SL1024B450R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)450V
Impulse Discharge Current (8/20µs)20000A (20kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortNo
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1024B450R
Related LinksSL102, SL1024B450R Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1024B450R Details Description
Related parts for SL1024B450R
RES SMD 180 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 50K 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 8-SOIC datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf