Littelfuse SL1024B600RG
SL1024B600RG picture photo
Mfg. Part Number
SL1024B600RG
Brief Description
GDT 600V 20KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
SL1024B600RG.pdf
Availability of SL1024B600RG
QUANTITY
SL1024B600RG Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1024B600RG
Internal Part NumberEIS-SL1024B600RG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)600V
Impulse Discharge Current (8/20µs)20000A (20kA)
Tolerance-
Number of Poles3
Fail ShortYes
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1024B600RG
Related LinksSL1024, SL1024B600RG Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1024B600RG Details Description
Related parts for SL1024B600RG
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
IC CTRLR POWER DISTRIB 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 46.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 45A 250V datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf