TDK Corporation SL1215-331KR91-PF
SL1215-331KR91-PF picture photo
Mfg. Part Number
SL1215-331KR91-PF
Brief Description
FIXED IND 330UH 910MA 320 MOHM
Datasheet Download
SL1215-331KR91-PF.pdf
Availability of SL1215-331KR91-PF
QUANTITY
SL1215-331KR91-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1215-331KR91-PF
Internal Part NumberEIS-SL1215-331KR91-PF
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating910mA
Current - Saturation1.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)320 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1215-331KR91-PF
Related LinksSL1215-3, SL1215-331KR91-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
SL1215-331KR91-PF Details Description
Related parts for SL1215-331KR91-PF
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 11MM HORIZ 12PPR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
INDEX RETURN EXTENSION SPRING datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf