Littelfuse SL1411A075SM
SL1411A075SM picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A075SM
Brief Description
GDT 75V 10KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
SL1411A075SM.pdf
Availability of SL1411A075SM
QUANTITY
SL1411A075SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A075SM
Internal Part NumberEIS-SL1411A075SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesSL1411A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)75V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD Cylinder Square End
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A075SM
Related LinksSL1411, SL1411A075SM Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A075SM Details Description
Related parts for SL1411A075SM
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC PROCESSOR DIGITAL BASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 12SGL 3.18MM datasheet.pdf
CBL 1COND 22AWG 600V WHITE SHLD datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 80A 500V datasheet.pdf
IC ADC 125MHZ SOT804-3 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
16 V Rail-to-Rail Buffer Amplifiers IC datasheet.pdf