Littelfuse SL1411A1000A
SL1411A1000A picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A1000A
Brief Description
GDT 1000V 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
SL1411A1000A.pdf
Availability of SL1411A1000A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SL1411A1000A Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A1000A
Internal Part NumberEIS-SL1411A1000A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSL1411A
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)1000V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial Cylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A1000A
Related LinksSL1411, SL1411A1000A Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A1000A Details Description
Related parts for SL1411A1000A
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 108.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH INTELLIMAX 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS BLK 100' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 4V X5R 01005 datasheet.pdf