Littelfuse SL1411A230C
SL1411A230C picture photo
Mfg. Part Number
SL1411A230C
Brief Description
GDT 230V 10KA
Datasheet Download
SL1411A230C.pdf
Availability of SL1411A230C
QUANTITY
SL1411A230C Order Process
Ship out your order
Specifications of SL1411A230C
Internal Part NumberEIS-SL1411A230C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSL1411A
PackagingBulk
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SL1411A230C
Related LinksSL141, SL1411A230C Datasheet, Littelfuse Distributor
SL1411A230C Details Description
Related parts for SL1411A230C
BATT VRLA 12V 13AH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 52X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 383 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0805 1K5 H62 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
HDR 64POS 2 9MM R/A SHT LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf